Warsztaty ceramiczne i szklarskie - wakacje 2018

Zapraszamy do Krainy Wygasłych Wulkanów, do małej, kameralnej wsi o nazwie Gorzanowice, położonej malowniczo 3 km od Bolkowa. W pięknej scenerii, nad dachami  średniowiecznego Zamku w Bolkowie na Pogórzu Kaczawskim, nieopodal Rezerwatu Przyrody Buki Sudeckie oraz Parku Krajobrazowego Chełmy, mieści się klimatyczne miejsce, w którym organizujemy spotkania z ceramiką i szkłem. Atelier Kreacja zaprasza tu na 7-dniowe warsztaty ceramiczne i szklarskie. 

Warsztaty ceramiczne i szklarskie, plastyczne warsztaty wakacyjne

Program 

Spotkanie z nami to wspaniały pomysł na wakacyjny wypoczynek dla każdego, kto interesuje się sztuką i sam chce tworzyć lub rozwijać kreatywne umiejętności. To także wakacje dla tych, którzy marzą o zmianie trybu życia, szukają wytchnienia i inspiracji. 

W otoczeniu pięknej przyrody proponujemy Państwu spokój i relaks połączony z nauką lepienia ręcznego z gliny, toczenia na kole garncarskim, podstaw fusingu i zdobienia szkła. Pracownia jest wyposażona w profesjonalny sprzęt: 3 piece ceramiczne (2 plenerowe), piecyk do fusingu, elektryczne koło garncarskie, walcarkę do gliny i narzędzia wspomagające pracę każdego ceramika.

Prace ceramiczne zostaną pod koniec turnusu wypalone w piecu plenerowym. Będzie to efektowny wypał nawiązujący do japońskich wypałów raku. Możliwy jest też wypał prac w piecu elektrycznym. Prace szklarskie wypalimy w piecu elektrycznym do fusingu.  Każdy z uczestników otrzymuje swoje prace na własność. Gwarantujemy ciekawy program zajęć, który zostanie dopasowany do umiejętności uczestników. Pamiątkowe dyplomy będą potwierdzeniem zdobytych umiejętności.

Program naszych warsztatów obejmuje ceramikę i szkło. Pokazujemy jak można łczyć te 2 dziedziny sztuki.

Baza noclegowa

W Atelier Kreacja, które mieści sie w starym, poniemieckim domu zachowaliśmy ceramiczną kuchnię węglową oraz oryginalny wystrój, modernizując tylko to co niezbędne. Odwiedzając nas,  będą Państwo mogli  sprawdzić jak wygląda życie ludzi żyjących na wygasłym wulkanie, gdyż będą Państwo spali dokładnie na jego szczycie. 

Obecnie  posiadamy 10 miejsc noclegowych w pokojach z łazienkami*, oraz 20 miejsc w dużym namiocie z łóżkami polowymi, który ustawimy w przestrzennym i klimatycznym ogrodzie. Miejsca parkingowe znajdują sie na terenie należącym do Atelier Kreacja obok domu.

Wyżywienie

Proponujemy Państwu domową kuchnię inspirowaną licznymi podróżami oraz atrakcje kulinarne przygotowane w plenerze, przy ognisku i na grillu. Karmimy naszych gości smaczenie i zdrowo korzystając z produktów lokalnych rolników i wytwórców. 

Oferujemy w cenie śniadanie, obiad i kolację. Indywidualne wymagania kulinarne prosimy zgłaszać na etapie zapisów.

Dojazd:

Wieś Gorzanowice położona jest nad dachami unikatowego na skalę europejską Zamku w Bolkowie, który słynie z  międzynarodowego festiwalu muzyki gotyckiej Castle Party. Przez Bolków przebiegają krajowe szlaki komunikacyjne, dzięki czemu łatwo jest do nas dojechać z Wrocławia i każdego krańca Polski autostradą A4, oraz drogami krajowymi S5 i S3. W okolicy mieszka wielu artystów ceramików, artystów tworzących w szkle,  muzyków, osób twórczych, oraz rękodzielników.

Przewidywany plan dnia

9.00 - śniadanie

10.00-13.30 - zajęcia warsztatowe 

14.00- obiad

15.00-18.00 - czas wolny z możliwością skorzystania z pracowni i kontynuowania pracy twórczej indywidualnie.

18.30- kolacja

W przerwach od pracy twórczej oferujemy możliwość zorganizowania sesji jogi,  skorzystania z masażu (za dodatkową opłatą), skorzystania z ogrodowego basenu, oraz spacerów wśród wspaniałych tu krajobrazów,  przyrody, zabytków, i licznych atrakcji turystycznych. To także wspaniałe miejsce na rower, spacer nordic walking, spacer z psem czy też do błogiego wylegiwania się na leżaku z pięknym widokiem, wśród śpiewu ptaków. Krajobraz okolicy należy do najładniejszych w kraju i wiemy, że nie tylko. 

Wieczorami zapraszamy na projekcje ciekawych filmów o sztuce, które możemy zorganizowac  w plenerze lub w domu zależnie od warunków pogodowych, oraz na rozmowy przy ognisku lub naszej ceramicznej kuchni węglowej, zależnie od warunków pogodowych. Atelier Kreacja jest przyjazna dla zwierząt. 

Cena za turnus z wyżywieniem: 1450 zł 

Cena dla osób śpiących w dużym namiocie w ogrodzie: 1150 zł.

Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić zaliczkę 300 zł na konto:

Atelier Kreacja

PKO BP: 25 1020 5095 0000 5702 0207 7295

Zgłoszenia mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

Oferujemy 15% zniżki przy rezerwacji do końca kwietnia potwierdzonej wpłatą na konto.

(Uwaga: Opłata rezerwacyjna nie podlega zwrotom w przypadku rezygnacji)